https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/indie-ve-snaze-omezit-smog-docasne-uzavrela-pet-uhelnych-elektraren-u-dilli
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Indie ve snaze omezit smog dočasně uzavřela pět uhelných elektráren u Dillí

18.11.2021 01:00 | DILLÍ (ČTK)
Továrna v Indii
Továrna v Indii
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Indie ve snaze omezit současný smog odstavila dočasně pět uhelných elektráren v okolí hlavního města Dillí. S odvoláním na ministerstvo životního prostředí o tom informovala agentura Reuters. Komise resortu, která má na starosti kvalitu ovzduší, rovněž na čas zastavila výstavbu v metropoli i v okolních městech a vykázala ze silnic nákladní automobily převážející zboží, které není nezbytné.
 

Indická metropole se od začátku listopadu potýká s toxickým smogem, a městské úřady už dříve přijaly nouzová opatření, přičemž nechaly uzavřít školy. Indický nejvyšší soud následně nařídil úřadům, aby v metropoli a okolních městech uzavřely kanceláře a nechaly miliony zaměstnanců pracovat z domova.

Dillí patří mezi nejvíce znečištěná města světa a pravidelně bojuje se zimním smogem. Mezi velké znečišťovatele v tomto ročním období patří farmáři, kteří vypalují půdu po sklizni a připravují ji na další sezonu. Kromě toho v zimě zhoršují kvalitu ovzduší zplodiny z automobilů, průmyslové emise nebo i petardy, které se hojně používají během festivalů.

Úroveň znečištění ovzduší se v Dillí tento měsíc dostala na "závažnou" úroveň, píše Reuters. Index kvality vzduchu, který na stupnici od jedné do 500 stanovuje úroveň znečištění, se vyšplhal až na hodnotu 499, což znamená, že i u zdravých lidí hrozí respirační onemocnění.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist