https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/innogy-vybuduje-sit-nabijecich-stanic-pro-dhl
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Innogy vybuduje síť nabíjecích stanic pro DHL

7.2.2018 08:40 (ČTK)
Innogy doufá, že očekávaný vzestup poptávky po vozech na elektrický pohon a spolu s ním výstavba sítě nabíjecích stanic jí vynese lepší postavení na silně konkurenčním trhu s energiemi. V celé Evropě dosud instalovala 7000 nabíjecích stanic. / Ilustrační foto
Innogy doufá, že očekávaný vzestup poptávky po vozech na elektrický pohon a spolu s ním výstavba sítě nabíjecích stanic jí vynese lepší postavení na silně konkurenčním trhu s energiemi. V celé Evropě dosud instalovala 7000 nabíjecích stanic. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Německá energetická skupina Innogy dodá zásilkové firmě DHL ze skupiny Deutsche Post síť nabíjecích stanic pro její specializované dodávkové elektromobily StreetScooter. Innogy bude stanice instalovat v deseti evropských zemích, včetně Německa, uvedl včera ředitel maloobchodní sekce Innogy Martin Herrmann.
 

Deutsche Post v říjnu oznámila, že u Kolína nad Rýnem vybuduje druhý závod na výrobu dodávek StreetScooter, jejich produkci zdvojnásobí a tyto elektromobily bude prodávat třetím stranám.

Innogy doufá, že očekávaný vzestup poptávky po vozech na elektrický pohon a spolu s ním výstavba sítě nabíjecích stanic jí vynese lepší postavení na silně konkurenčním trhu s energiemi. Jejími zákazníky v tomto segmentu jsou jak soukromí, tak korporátní klienti, včetně automobilek Daimler, Volkswagen nebo maloobchodu Aldi Süd. V celé Evropě dosud instalovala 7000 nabíjecích stanic.

Společnost také uzavřela partnerství s italskou firmou Be Charge, která plánuje v příštích letech postavit zhruba tisícovku nabíjecích stanic.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist