https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/inspekce-dala-pokutu-firme-laufen-cz-za-vypousteni-odpadnich-vod
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Inspekce dala pokutu firmě Laufen CZ za vypouštění odpadních vod

19.9.2019 00:12 | Č. BUDĚJOVICE (ČTK)
Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) uložila bechyňské firmě Laufen CZ pokutu 100.000 korun za to, že překročila při vypouštění průmyslových odpadních vod do Lužnice povolené množství. / Ilustrační foto
Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) uložila bechyňské firmě Laufen CZ pokutu 100.000 korun za to, že překročila při vypouštění průmyslových odpadních vod do Lužnice povolené množství. / Ilustrační foto
Foto | ČIŽP / Wikimedia Commons
Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) uložila bechyňské firmě Laufen CZ pokutu 100.000 korun za to, že překročila při vypouštění průmyslových odpadních vod do Lužnice povolené množství. Stalo se tak v roce 2016, kdy do řeky vypustila více než 119.000 krychlových metrů odpadu. Včera to v tiskové zprávě oznámila mluvčí ČIŽP Radka Nastoupilová. Uložená sankce pro společnost, která vyrábí koupelny a sanitární keramiku, je pravomocná. Laufen CZ sankci akceptuje.
 

"Firma nezajistila, aby odpady zařazené podle druhu a kategorií byly shromažďovány odděleně. Například v kovových kontejnerech umístěných v areálu označených směsný komunální odpad byly i odřezky kabelů, kancelářský papír, voskovaný papír od etiket, folie, pěnové proložky, provázky, PET lahve, plechovky od nápojů, vázací pásky, kelímky, skleněné lahve a další," uvedl ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Českých Budějovicích Vladimír Jiráček.

Výrobní manažer Laufen CZ Jiří Vacek řekl, že společnost pokutu přijímá. "Udělali jsme taková opatření, aby se podobná věc, za niž jsme sankci dostali, už neopakovala," řekl Vacek.

V Jihočeském kraji ČIŽP loni uskutečnila 1293 kontrol a uložila 264 pravomocných pokut za 8,02 milionu Kč. Nejvyšší, 350.000 Kč, podnikateli Janu Sedlákovi za nakládání s odpady v Plané nad Lužnicí. V ČR udělala loni inspekce 16.572 kontrol a vyměřila 2547 pravomocných pokut za 100,2 milionu Kč, nejčastěji za porušení zákona o nakládání s odpady.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist