https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/inspekce-pokutovala-zpracovatele-sterku-ze-zeleznicniho-svrsku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Inspekce pokutovala zpracovatele štěrku ze železničního svršku

22.8.2018 00:09 | BRNO (ČTK)
Česká inspekce životního prostředí uložila pokutu 200.000 korun podnikateli, který v Rajhradě na Brněnsku zpracovával štěrk ze železničního svršku. / Ilustrační foto
Česká inspekce životního prostředí uložila pokutu 200.000 korun podnikateli, který v Rajhradě na Brněnsku zpracovával štěrk ze železničního svršku. / Ilustrační foto
Foto | ČIŽP / Wikimedia Commons
Česká inspekce životního prostředí uložila pokutu 200.000 korun podnikateli, který v Rajhradě na Brněnsku zpracovával štěrk ze železničního svršku. Zajišťoval odbourávání organického znečištění, odpad ale předal k dalšímu využití s nadlimitním obsahem škodlivin. Novinářům to minulý týden oznámila Jana Jandová z inspekce.
 

"Problém byl v tom, že tento upravený materiál nevyhovoval limitům pro ukládání na povrch terénu. Limit pro arsen byl překročen dvojnásobně, stejně jako maximální povolená hodnota pro polyaromatické uhlovodíky," uvedl v tiskové zprávě Tomáš Augustin, ředitel oblastního inspektorátu v Brně.

Limit pro polychlorované bifenyly byl překročený dokonce devítinásobně, limit pro uhlovodíky C10-C40 trojnásobně. Celkově šlo o víc než 10.000 tun odpadu.

"Podnikatel se tak dopustil porušení zákona o odpadech. Navíc uvedl v omyl subjekt, kterému odpad předal jako materiál vhodný na povrch terénu," uvedl Augustin. Podnikatel se proti pokutě odvolal, ministerstvo životního prostředí však rozhodnutí inspekce potvrdilo.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist