https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/italie-a-slovensko-rozkryly-ilegalni-obchod-s-kovovym-odpadem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Itálie a Slovensko rozkryly ilegální obchod s kovovým odpadem

18.3.2021 02:20 | ŘÍM (ČTK)
Fiktivní společnosti pro krytí těchto nelegálních obchodů byly založeny také v Turecku, Egyptě, Pákistánu, Číně a Malajsii, informoval Eurojust.
Fiktivní společnosti pro krytí těchto nelegálních obchodů byly založeny také v Turecku, Egyptě, Pákistánu, Číně a Malajsii, informoval Eurojust.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Italská a slovenská policie ve spolupráci s kolegy z Maďarska rozbily síť nelegálních obchodníků s kovovým odpadem, která od roku 2018 podvodně vydělala nejméně 130 milionů eur (asi 3,4 miliardy Kč). Zatčeno bylo v této souvislosti v Itálii a na Slovensku 15 lidí, kteří jsou podezřelí také z praní špinavých peněz a falšování dokumentů. Informovala o tom agentura Evropské unie pro justiční spolupráci (Eurojust), která vyšetřování koordinovala. Podle ní byl na Slovensku zatčen jeden podezřelý.
 

Vyšetřování, které italská policie vedla pod názvem operace Ferramiu, začalo v roce 2018 kvůli podezřelým transakcím mezi firmou ze Slovenska a podnikem z italského Turína, v nichž šlo o neobvykle vysoké částky peněz. Případem se začalo zabývat oddělení turínské prokuratury zaměřené na boj s mafií, které posléze odhalilo falšování dokumentů a faktur velkého rozsahu.

Italská policie z Turína a Neapole spolupracovala na věci s policií v Bratislavě a Budapešti. Fiktivní společnosti pro krytí těchto nelegálních obchodů byly založeny také v Turecku, Egyptě, Pákistánu, Číně a Malajsii, informoval Eurojust.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist