https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/italie-vycislila-skody-po-zemetresenich-na-23-5-miliardy-eur
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Itálie vyčíslila škody po zemětřeseních na 23,5 miliardy eur

16.2.2017 13:00 (ČTK)
Výčet škod zahrnuje rovněž otřesy z letošního ledna, které v horách v kraji Abruzzo uvolnilo lavinu.
Výčet škod zahrnuje rovněž otřesy z letošního ledna, které v horách v kraji Abruzzo uvolnilo lavinu.
Italská civilní obrana vyčíslila škody po loňských a letošních zemětřeseních ve střední Itálii na 23,5 miliardy eur (635 miliard Kč). Uvedla to včera agentura ANSA. Civilní obrana zaslala konečnou finanční bilanci škod Fondu solidarity Evropské unie.
 

Ve zprávě se uvádí, že škody zahrnují oblast Umbrie, Marche, Lazia a Abruzza, jež byly otřesy poškozeny. V Laziu zahynulo v srpnu téměř 300 osob při otřesech o síle kolem šesti stupňů. Ještě silnější zemětřesení pak v říjnu postihlo oblast kolem města Norcia a způsobilo tam velké hmotné škody.

Výčet škod zahrnuje rovněž otřesy z letošního ledna, které v horách v kraji Abruzzo uvolnilo lavinu. O život pod ní přišlo ve zříceném horském hotelu Rigopiano 29 lidí.

Evropský Fond solidarity byl založen, aby pomáhal odstraňovat následky přírodních katastrof v členských zemích EU.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist