https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/italske-ministerstvo-zdravotnictvi-zakazalo-popularni-jogu-se-stenaty
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Italské ministerstvo zdravotnictví zakázalo populární jógu se štěňaty

5.5.2024 18:56 | ŘÍM (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Italské ministerstvo zdravotnictví zakázalo populární cvičení jógy za přítomnosti štěňat. Tento týden vydalo směrnici, podle které by se lekce "puppy yogy" měly konat jen s dospělými psy, píše server stanice CNN a italská média. Cílem opatření je podle úřadů chránit zdraví zvířat a bezpečnost cvičících. Rozhodnutí uvítali ochránci zvířat, kteří módní formu cvičení jógy kritizovali.
 
Podle ochránců zvířat se hodiny často konají v podmínkách, které nejsou pro psy vhodné. "Je to skutečné vykořisťování za obchodními účely, které nikterak nedbá na blaho zvířat," uvedla šéfka Celostátní ligy na ochranu psů (LNDC) Piera Rosatiová. Podobný názor má i představitelka další organizace na ochranu práv zvířat Enpa Giusy D’Angelová, podle které bude organizace sledovat dodržování zákazu.

Na několik sporných případů cvičení jógy se štěňaty upozornil v březnu známý televizní pořad Striscia la Notizia. Ten poukázal na údajně špatné zacházení se psy, například během pauz mezi cvičením.

Využívání štěňat při józe kritizují také ochránci zvířat v jiných zemích. Stanice CNN cituje prohlášení místopředsedkyně britské organizace na ochranu zvířat (PETA) Elisy Allenové, podle které je cvičení se štěňaty jen obchodním trikem chovatelů. "PETA vyzývá jogíny, aby se vyhýbali tomuto lacinému triku, který využívá citlivá zvířata jako rekvizity na jejich úkor," uvedla Allenová, podle které by i další vlády měly ohledně této záležitosti zpozornět.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist