https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/italsky-skutr-vespa-se-v-zari-zacne-vyrabet-v-elektricke-verzi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Italský skútr Vespa se v září začne vyrábět v elektrické verzi Video

28.8.2018 00:30 (ČTK)
Italská Vespa se v září 2018 začne vyrábět v elektrické verzi. Dojezd bude mít 100 kilometrů a nabití baterie potrvá čtyři hodiny.
Italská Vespa se v září 2018 začne vyrábět v elektrické verzi. Dojezd bude mít 100 kilometrů a nabití baterie potrvá čtyři hodiny.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Italská Vespa se v září začne vyrábět v elektrické verzi. Oznámila to včera firma Piaggio, která je výrobcem tohoto věhlasného skútru. Dojezd bude mít 100 kilometrů a nabití baterie potrvá čtyři hodiny. Od října bude možné si první kusy objednat, ale jen přes internet. Cena není známa, list La Repubblica včera ale napsal, že se hovoří o formě dlouhodobého pronájmu za 300 eur za měsíc (asi 7700 Kč).
 

Elektrická Vespa se bude montovat v toskánské Pontedeře nedaleko Pisy, kde skútr roku 1946 vznikl a kde má výrobce dodnes své sídlo. Na trh bude elektrická Vespa uvedena v listopadu, kdy se v Miláně koná veletrh motocyklů EICMA 2018.

Italské skútry Vespa se zrodily jako levné a pohodlné dopravní prostředky ve válkou zničené Itálii.

Cestou elektrických skútrů se vydala i legendární česká Čezeta vycházející z původního designu 'prasete'. Společnost, která své stroje montuje v historickém areálu automobilky Wikov v Prostějově, od letošního ledna vyrobila desítky motorek na zakázku. Čezeta ujede na jedno nabití až 150 kilometrů a dosahuje rychlosti až 120 kilometrů za hodinu.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist