https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/izrael-snizi-do-2050-emise-sklenikovych-plynu-o-85-pct.aby-splnil-globalni-cil
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Izrael sníží do 2050 emise skleníkových plynů o 85 procent, aby splnil globální cíl

27.7.2021 11:36 | JERUZALÉM (ČTK)
Cílem Izraele je snížit emise oxidu uhličitého v dopravě o 96 procent. V odvětví výroby elektrické energie pak o 85 procent a v odvětví komunálního odpadu o 92 procent.
Cílem Izraele je snížit emise oxidu uhličitého v dopravě o 96 procent. V odvětví výroby elektrické energie pak o 85 procent a v odvětví komunálního odpadu o 92 procent.
Licence | Volné dílo (public domain)
Izrael do poloviny století sníží své emise skleníkových plynů proti roku 2015 o 85 procent. Oznámila to izraelská vláda. Závazek je součástí širšího mezinárodního plánu na zmírnění globálního oteplování.
 

Do roku 2030 je pak cílem vlády snížit emise o 27 procent proti úrovni v roce 2015, kdy byla v Paříži přijata klimatická dohoda. Cílem pařížské dohody je omezit globální oteplování pod dva stupně Celsia, a nejlépe do 1,5 stupně Celsia, ve srovnání s předindustriálním obdobím.

"Stanovili jsme významné cíle, splnili jsme náš mezinárodní závazek včas a, co je nejdůležitější, zmobilizovali jsme celou vládu," uvedla ministryně pro ochranu životního prostředí Tamar Zandbergová.

Cílem Izraele je snížit emise oxidu uhličitého v dopravě o 96 procent. V odvětví výroby elektrické energie pak o 85 procent a v odvětví komunálního odpadu o 92 procent, napsala agentura Reuters.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist