https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/jablonecky-magistrat-vydal-povoleni-k-odlovu-nezname-selmy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jablonecký magistrát vydal povolení k odlovu neznámé šelmy

22.10.2019 00:35 | JABLONEC N.N. (ČTK)
Jablonecký magistrát vydal dnes povolení k odlovu neznámé kočkovité šelmy, která se už několik týdnů podle svědků pohybuje v lesích v oblasti Prosečského hřebenu. / Ilustrační foto
Jablonecký magistrát vydal dnes povolení k odlovu neznámé kočkovité šelmy, která se už několik týdnů podle svědků pohybuje v lesích v oblasti Prosečského hřebenu. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Jablonecký magistrát vydal včera povolení k odlovu neznámé kočkovité šelmy, která se už několik týdnů podle svědků pohybuje v lesích v oblasti Prosečského hřebenu. Podle odborníků nejde o původní druh. Včera o tom informovala Jana Matěchová z kanceláře primátora. Neznámé zvíře zpozorovali poprvé 25. září, od té doby radnice varuje obyvatele, aby nevstupovali do lesa.
 

"Primárně budeme usilovat o to, aby šelma byla odchycena živá," řekla Martina Syručková, pracovnice oddělení krizového řízení. K odlovu jsou podle ní oprávněni myslivci, případně strážníci městské policie či příslušníci Policie ČR.

"Vydané povolení se nevztahuje na chráněnou krajinnou oblast, předpokládáme, že Agentura ochrany přírody a krajiny ČR jej vydá v nejbližší době," doplnila pracovnice oddělení životního prostředí a státní památkové péče Lucie Vavrušková.

Radnice nadále doporučuje lidem, aby byli obezřetní při pohybu ve volné přírodě, a pokud by spatřili neznámou šelmu, aby to bezodkladně oznámili na linky 156 nebo 158. "V případě, že byste našli tělo uhynulé kočkovité šelmy, o nálezu informujte policejní složky nebo oddělení krizového řízení," dodala Syručková.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist