https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/jarni-uklid-jizerskych-hor-bude-v-polovine-kvetna
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jarní úklid Jizerských hor bude v polovině května

3.5.2017 06:00 | BEDŘICHOV (ČTK)
Letos se bude úklid po zimě konat 13. a 14. května. Nasbírané odpadky mohou dobrovolníci zanechat kdekoliv u cesty a nahlásit jejich polohu, jejich svoz bude zajištěn.
Letos se bude úklid po zimě konat 13. a 14. května. Nasbírané odpadky mohou dobrovolníci zanechat kdekoliv u cesty a nahlásit jejich polohu, jejich svoz bude zajištěn.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Saša Petričková / Společnost pro Jizerské hory
Jarní úklid Jizerských hor se letos uskuteční v polovině května. Pomůcky na úklid si už nyní mohou zájemci vyzvednout v infocentrech v Jablonci, Liberci, Tanvaldu a Bedřichově. ČTK o tom v neděli za organizátory informovala Kateřina Bednářová ze Společnosti pro Jizerské hory.
 

Úklid Jizerských hor se koná od roku 1999, vždy dvakrát ročně, po skončení zimní a letní sezony. Nasbírané odpadky obvykle zaplní velkoobjemový kontejner. Nejčastěji dobrovolníci podél cest nacházejí plastové lahve nebo obaly od sušenek a dalšího jídla. Objevili ale také gauč, kamna, pneumatiky či kočárek uprostřed lesa.

V posledních letech se do úklidové akce zapojuje kolem 500 lidí, záleží na počasí. Řada účastníků spojuje sbírání odpadků s výletem do hor, hodně chodí rodiny s dětmi.

Letos se bude úklid po zimě konat 13. a 14. května. "Nasbírané odpadky mohou dobrovolníci zanechat kdekoliv u cesty a nahlásit nám jejich polohu, my už zajistíme jejich svoz a likvidaci," dodala Bednářová.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist