https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/jedovate-druhy-motylu-predstavuje-vystava-v-botanicke-zahrade-v-prazske-troji
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V botanické zahradě v pražské Troji jsou k vidění jedovatí motýli. I druh s průhlednými křídly

9.6.2021 10:09 | PRAHA (ČTK)
Jako kuriozitu pořadatelé prezentují motýly druhu Methona confusa, kteří mají průsvitná křídla.
Jako kuriozitu pořadatelé prezentují motýly druhu Methona confusa, kteří mají průsvitná křídla.
V botanické zahradě v Praze - Troji dnes začíná výstava motýlů. Letošní ročník je zaměřen na jedovaté druhy, do zahrady nedávno dorazilo 5500 motýlích kukel. Lidé mohou výstavu Motýli - Jedovatá krása navštívit od dnešních 13:30 do 18. července. Koná se ve skleníku Fata Morgana.
 

Podle zástupců zahrady budou na výstavě hojně zastoupeni například jedovatí motýli rodu Heliconius. Návštěvníci uvidí také poddruh Morpho peleides, jehož zástupci jsou zářivě modří a žijí především v pralesích Jižní a Střední Ameriky. K tradičně vystaveným druhům pak podle organizátorů patří Monarcha stěhovavý (Danaus plexippus). Tito motýli letí z Kanady a Spojených států tisíce kilometrů na zimoviště v Mexiku. Jako kuriozitu pořadatelé prezentují motýly druhu Methona confusa, kteří mají průsvitná křídla.

Lidé se dozví třeba i to, jak motýli hledají potravu pro sebe i pro housenky, nebo fakta o distribuci jedu či seznamovacích zvyklostech.

Ve skleníku může být najednou maximálně 100 návštěvníků. Zástupci zahrady proto lidem doporučují, aby na výstavu vyrazili v odpoledních hodinách. Dopoledne budou vyhrazená především pro školní exkurze a další objednané skupiny. Pro skupinové prohlídky je také kvůli současným opatřením nutná rezervace.

Skleník Fata Morgana hostí výstavu tropických motýlů od roku 2004, kdy byl otevřený pro veřejnost. Tropický skleník se nachází mimo areál venkovních expozic botanické zahrady, na jižním svahu trojské stráně. Letos se prostory skleníku kvůli vládním nařízením, která měla zabránit šíření nákazy koronavirem, návštěvníkům otevřela poprvé 25. května. Posunul se i začátek výstavy. V roce 2020 se akce kvůli pandemii covid-19 nekonala.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist