https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/jezirko-v-rakovnicke-botanicke-zahrade-pribude-az-pristi-rok
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jezírko v rakovnické botanické zahradě přibude až příští rok

7.9.2017 00:50 | RAKOVNÍK (ČTK)
Jezírko, která má sloužit i k odvodnění, v rakovnické botanické zahradě přibude až příští rok. Řekl starosta Rakovníka Pavel Jenšovský (ČSSD). Město původně plánovalo, že by práce mohly začít už letos na podzim, ale jen v případě, že se podaří vše připravit.
 

Město si minulý rok nechalo pro botanickou zahradu zpracovat studii, která mimo jiné navrhla, že k odvodnění podmáčených ploch by pomohlo vybudování jezírka. Ale právě proto, že se jedná o vodní prvek, není podle vedení města snadné sehnat projektanta. "Chceme pokračovat na odvodnění, ale v letošním roce se nám nepodařilo zajistit projekt," řekl starosta.

V botanické zahradě by také měla přibýt lávka, nový chodník, upraveny by měly být přístupové cesty. Náklady zřejmě přesáhnou jeden milion korun, jejich výši určí chystaná projektová dokumentace.

V budoucnu by na pozemcích u botanické zahrady na místě bývalého minigolfu mělo vzniknout ekologické centrum, peníze na jeho vznik se bude radnice snažit sehnat z dotací. Veřejně přístupná botanická zahrada v Rakovníku funguje víc než 50 let. Na dobu neurčitou ji má pronajatou střední zemědělská škola.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist