https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/jihlava-koupila-tovarnu-modeta-vyhledove-poslouzi-k-rozvoji-zoo
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jihlava koupila továrnu Modeta, výhledově poslouží k rozvoji zoo

21.12.2016 17:15 | JIHLAVA (ČTK)
Město Jihlava koupilo továrnu firmy Modeta Style, plánuje ji mimo jiné použít pro rozvoj sousední zoologické zahrady. Za areál zabírající přes 1,2 hektaru pozemků podnik dostane ve dvou splátkách celkem 29 milionů korun. Dnes byla podepsána kupní smlouva, sdělil ČTK mluvčí radnice Radek Tulis. Textilní výroba bude v továrně pokračovat ještě nejméně tři až čtyři roky, firma bude městu za používané prostory platit nájem.
 

"Polohou nedaleko centra a v sousedství populární jihlavské zoo je areál strategický pro další rozvoj města," uvedl primátor Rudolf Chloupek (ČSSD) k uzavření smlouvy. Jednání o koupi areálu v Březinových sadech trvala šest let. Uzavření kupní smlouvy schválili zastupitelé města v listopadu, kdy rovněž rozhodli o uvolnění potřebných peněz.

Modeta se zabývá šitím plavek a sportovního oblečení. Její továrna pochází z počátku 20. století, později byla rozšiřována. Nyní obsahuje deset hlavních staveb a další provozní objekty.

Záměrů na využití areálu má město několik. Zoo potřebuje víc místa na administrativu, provoz i na zlepšení občerstvení pro návštěvníky. "Jihlavě chybí dostupné ubytovací kapacity například pro školní zájezdy, i to by se zde dalo řešit," uvedl náměstek primátora Jaromír Kalina (KDU-ČSL), který kupní smlouvu za město podepsal. V továrně by podle něj mohla být kupříkladu i škola, zkušebny pro hudebníky či archiv magistrátu. Vzniknout by tam mohlo parkoviště pro lidi mířící do zoo i do centra.

Zoo, která patří městu, je nejvyhledávanějším výletním cílem Vysočiny. Letos už ji navštívilo přes 300 000 lidí.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist