https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/jihlavska-zoo-preda-do-francie-tygrici-ktera-se-tam-narodila-pred-peti-lety
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jihlavská zoo předá do Francie tygřici sumaterskou, kriticky ohrožený druh

7.5.2023 00:56 | JIHLAVA (ČTK)
Tygr sumaterský
Tygr sumaterský
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Jihlavská zoologická zahrada brzo předá do Francie k dalšímu chovu tygřici sumaterskou. V zoo se před pěti lety narodila dvě mláďata tygrů sumaterských, první mladá samice našla po dvou letech nový domov v zoo v německém Krefeldu. O něco dřív měla opustit Jihlavu i druhá samice, jednání o transportech zvířat ale komplikovala epidemie covidu-19, řekla ČTK Simona Kubičková z marketingového oddělení zoologické zahrady.
 

Mladá tygřice, která byla předaná v roce 2020 do Krefeldu, už má podle Kubičkové potomstvo, také u druhé se počítá s vytvořením chovného páru. Pokud se nestane nic mimořádného, převezme ji zoo ve francouzské obci La Boissière-du-Doré v nejbližších dnech. V Jihlavě zůstane jejich desetiletá matka Činta. "My budeme také čekat na nového kocoura k naší samici," uvedla. Minule si jihlavští chovatelé půjčili samce z brněnské zoo.

Tygři sumaterští jsou kriticky ohroženým druhem. Ve volné přírodě Sumatry jich žije přibližně 400 a podobný počet také v lidské péči, uvedla zoo na facebooku.

Zoologická zahrada v Jihlavě je příspěvkovou organizací města. Chová přes 270 druhů exotických zvířat, jejich počet v součtu převyšuje 1000 kusů. Zaměřuje se na chov primátů, šelem, koček a plazů. Vloni zoo navštívilo rekordních 353 600 lidí. Od začátku letoška přišlo podle Kubičkové přes 57.000 návštěvníků, což je méně než ve stejné době před rokem. Počet roste s lepším počasím. Například 1. května prošlo zoologickou zahradou okolo 4000 lidí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist