https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/jihoceske-muzeum-na-par-dni-zdobi-tisicovka-exotickych-rostlin
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jihočeské muzeum na pár dní zdobí tisícovka exotických rostlin

16.2.2018 08:00 | Č. BUDĚJOVICE (ČTK)
První výstava orchidejí se v Jihočeském muzeu konala v roce 2000. Přestože akce tehdy trvala pouhých pět dní, navštívilo ji přes 5000 lidí. Orchideje jako první na jihu Čech pěstovala šlechta na zámcích Hluboká a v Nových Hradech. / Na obrázku výstava orchidejí v Jihočeské muzeum v roce 2016.
První výstava orchidejí se v Jihočeském muzeu konala v roce 2000. Přestože akce tehdy trvala pouhých pět dní, navštívilo ji přes 5000 lidí. Orchideje jako první na jihu Čech pěstovala šlechta na zámcích Hluboká a v Nových Hradech. / Na obrázku výstava orchidejí v Jihočeské muzeum v roce 2016.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Tisícovku orchidejí, bromélií, sukulentů i jiných exotických rostlin uvidí ode dneška návštěvníci v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích. Začíná zde tradiční výstava, jejíž součástí budou drobná živá zvířata. Akce nabídne exponáty, které se vyskytují v různých světadílech. Řekl to garant výstavy Zdeněk Kletečka.
 

"Orchideje se hlavně nachází v tropických oblastech," uvedl. Návštěvníci podle něj uvidí druhy rostlin, které dobře znají, ale výstava nabídne i raritní exponáty. "Jsou tu i poměrně vzácné druhy a ty pěstují skutečně už jen odborníci," řekl Kletečka. Výstava svou atmosférou připomíná prostředí tropického deštného pralesa. "Spojením atraktivních exotických rostlin a drobného zvířectva se podařilo připravit v prostorách Jihočeského muzea aranžmá, jenž zaujme návštěvníky nejen vizuálně, ale též jedinečnou vůní stovek květů," uvedl.

První výstava orchidejí se v Jihočeském muzeu konala v roce 2000. Přestože akce tehdy trvala pouhých pět dní, navštívilo ji přes 5000 lidí.

Orchideje jako první na jihu Čech pěstovala šlechta na zámcích Hluboká a v Nových Hradech. Podle zpráv pamětníků byla buquoyská - novohradská sbírka větší a rozmanitější. V roce 1986 se podařilo založit Jihočeské orchidejové centrum, které o šest let později uspořádalo první malou výstavu tilandsií a orchidejí a zorganizovalo několik přednášek. První větší výstavu uspořádal nástupnický Orchidea klub České Budějovice v roce 1998.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist