https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/jihomoravsky-kraj-schvalil-177-zadosti-o-dotace-na-kotle
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jihomoravský kraj schválil 177 žádostí o dotace na kotle

27.5.2020 00:08 | BRNO (ČTK)
Zájemci mohou díky dotaci vyměnit kotel na tuhá paliva s ručním přikládáním za kotel s ekologičtějším zdrojem vytápění. / Ilustrační foto
Zájemci mohou díky dotaci vyměnit kotel na tuhá paliva s ručním přikládáním za kotel s ekologičtějším zdrojem vytápění. / Ilustrační foto
Foto | Martin Mach Ondřej / Ekolist.cz
Jihomoravští radní schválili v pondělí 177 žádostí téměř za 18 milionů korun z třetí části výzvy dotací na výměnu starých kotlů na tuhá paliva. Krajský úřad o tom informoval v tiskové zprávě.
 

Lidé mohou žádosti podávat až do 30. září letošního roku. "V rámci třetí výzvy bylo schváleno v první a druhé části celkem 853 žádostí za cca 89 milionů korun. Třetí projekt je poslední šancí, jak získat dotace na výměnu starých zdrojů tepla na tuhá paliva. Je hlavně potřeba připomenout, že za dva roky bude zakázáno topit kotli na tuhá paliva," uvedl náměstek hejtmana Petr Hýbler (ANO).

Výše podpory je až 80 procent nákladů, nejvýše však 127.500 korun, zbytek musí doplatit sám žadatel. Cílem projektu je snížení emisí z lokálního vytápění.

Zájemci mohou díky dotaci vyměnit kotel na tuhá paliva s ručním přikládáním za kotel s ekologičtějším zdrojem vytápění. Pořídit mohou samočinný i ruční kotel výhradně na biomasu, plynový kondenzační kotel a tepelné čerpadlo.

Ministerstvo životního prostředí rozdalo všem krajům na výměnu kotlů ve třech výzvách devět miliard korun. V každé z výzev Jihomoravský kraj obdržel kolem 130 milionů korun. Podle dřívějších informací je v kraji v provozu přes 20.000 neekologických kotlů.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist