https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/jizdne-ceskych-drah-stoupne-v-prumeru-o-5
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jízdné Českých drah stoupne v průměru o 5 %

22.1.2001 12:45 | PRAHA (ČIA)
V průměru o 5 procent stoupnou od pondělí 28. ledna ceny vnitrostátního jízdného pro osobní přepravu Českých drah (ČD). Důvodem je zvýšení nákladů, zejména zdražení energií a také přechod od regulovaného jízdného k usměrňovanému. ČIA to sdělila tisková mluvčí ČD Martina Rousková.
 

V mezistátní dopravě dochází rovněž ke změnám u ranních a odpoledních vlaků EuroCity do německých Drážďan, které budou vyjíždět z Prahy o 24 minut dříve než nyní. Další změnou je rozšíření období provozu spoje Johann Gregor Mendel na trati Praha - Brno - Vídeň. Tento vlak vyjede poprvé z Vídně už 31. května 2001, v opačném směru o den později.

U dálkové vnitrostátní dopravě dochází z důvodů zvýšené frekvence cestujících k rozšíření dnů jízdy některých rychlíků na trati z Prahy do Přerova. K drobným úpravám dojde také na regionálních tratích.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist