https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/jizni-cast-prazskeho-okruhu-je-stale-zdrojem-svaru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jižní část pražského okruhu je stále zdrojem svárů

23.8.2001 09:37 | PRAHA (ČIA)
K ostrému střetu ohledně trasy jižní části pražského okruhu došlo mezi starosty Újezdu a Křeslic Josefem Novákem a Antonínem Zápotockým a starostou Šeberova Jiřím Rittem. Novák a Zápotocký zaslali Rittovi dopis, v němž jej obviňují z prosazování takzvané krátké varianty, která by měla vést kolem zabydlených částí metropole, jako jsou Jižní Město, Petrovice a Horní Měcholupy. Informuje o tom dnešní vydání deníku Mladá fronta Dnes.
 

Zápotocký a Novák rovněž protestují proti vybudování hypermarketů v Šeberově a proti výstavbě navazující dálniční křižovatky, jelikož ta podle jejich mínění bude součástí krátké varianty. Starosta Ritt tyto výtky zásadně odmítá s tím, že se jedná o lži a polopravdy a tvrdí že je také proti krátké variantě. O výstavbě obchodního centra v Šeberově budou na podzim rozhodovat pražští zastupitelé. Měl by zde vyrůst obchodní dům Tesco, park s cyklostezkami a sportovní areál.

Obavy z prosazení krátké varianty se snaží rozptýlit ředitel magistrátního odboru dopravy Jan Heroudek. Podle něj je okruh na jihovýchodě Prahy již schválen v dlouhé variantě a jakékoli spory na toto téma považuje za zbytečné.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist