https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/johnsonuv-otec-v-londyne-vyzdvihoval-ekologicky-aktivismus
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Johnsonův otec v Londýně vyzdvihoval ekologický aktivismus

10.10.2019 00:22 (ČTK)
Extinction Rebellion tento týden pořádá manifestace v různých městech Evropy. V britské metropoli účastníci v pondělí na několika místech zablokovali dopravu a od té doby zde policie zatkla na 800 účastníků protestu.
Extinction Rebellion tento týden pořádá manifestace v různých městech Evropy. V britské metropoli účastníci v pondělí na několika místech zablokovali dopravu a od té doby zde policie zatkla na 800 účastníků protestu.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Necelé dva dny poté, co britský premiér Boris Johnson označil účastníky probíhajících klimatických protestů za "nespolupracující odpadlíky", vyzdvihoval jeho otec Stanley činnost ekologických aktivistů jakožto "nesmírně důležitou". Johnson starší ve středu v Londýně vystoupil na diskusi pořádané skupinou Extinction Rebellion (Vzpoura proti vyhynutí), přičemž nálepku odpadlíka označil za kompliment. Zároveň řekl, že jeho syn cíle demonstrantů podporuje.
 

Extinction Rebellion tento týden pořádá manifestace v různých městech Evropy. V britské metropoli účastníci v pondělí na několika místech zablokovali dopravu a od té doby zde policie zatkla na 800 účastníků protestu, uvedl deník The Guardian.

Premiér Johnson se k této záležitosti vyjádřil už v pondělí večer, když promluvil při uvádění nové knihy o někdejší předsedkyni vlády Margaret Thatcherové. Prý jej jeho tým nechtěl na akci nechtěl pustit, protože "se na ulici povalují nějací nespolupracující odpadlíci a nejrůznější protestující".

"Co se týče těch nespolupracujících odpadlíků, tuhle nálepku budu nosit s hrdostí," reagoval ve středu premiérův otec. Označení prý chápe jako "ohromný kompliment".

Stanley Johnson to řekl na Trafalgarském náměstí při panelové diskusi pořádané Extinction Rebellion na téma: "Může tradiční politika zvládnout výzvu klimatické a ekologické krize?" Podle premiérova otce lze smysluplných změn docílit jedině skrze tradiční stranickou politiku, potřebné jsou však i impulsy ze strany nenásilných hnutí jako Extinction Rebellion.

"Přišel jsem sem, protože mám za to, že to, co dělají, je nesmírně důležité," citovala jej zpravodajská společnost BBC. "Z drobných žaludů se vyklubou velká hnutí. V souvislosti se změnami klimatu jsme dosud nepostupovali ani zdaleka dost rychle," dodal někdejší politik, který se delší dobu věnuje environmentálním tématům.

Johnson také ujišťoval přítomné, že poznámka jeho syna o odpadlících nebyla myšlena špatně, a že předseda vlády "rozhodně podporuje cíle", které hlásají účastníci protestů. "Když si poslechnete, co říkal ten úplně první den v Downing Street, na závěr vyzýval k posunu ohledně životního prostředí a blahobytu zvířat. A to je velmi, velmi dobrá známka," řekl později agentuře Press Association.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist