https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/k-celosvetovemu-uklidovemu-dni-se-pripojilo-15-milionu-lidi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

K Celosvětovému úklidovému dni se připojilo 15 milionů lidí

24.9.2018 00:44 (ČTK)
K Celosvětovému úklidovému dni se v sobotu 15. září připojilo ve 158 zemích 15 milionů dobrovolníků. / Ilustrační foto
K Celosvětovému úklidovému dni se v sobotu 15. září připojilo ve 158 zemích 15 milionů dobrovolníků. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
K Celosvětovému úklidovému dni se v sobotu 15. září připojilo ve 158 zemích 15 milionů dobrovolníků. V České republice se konalo 439 úklidových akcí za účasti 7030 dospělých a 2863 dětí, sesbírat se podařilo 118 tun odpadů. V dnešní tiskové zprávě to uvedly Český svaz ochránců přírody a spolek Ukliďme Česko.
 

Nejmladším účastníkem celosvětového úklidu se stal tříměsíční Čech František z Prahy, naopak nejstarším byl devadesátiletý Íránec. V Íránu také při úklidu naměřili nejvyšší teplotu: 48 stupňů Celsia, nejmrazivější počasí zaznamenali v Kanadě s minus deseti stupni. V 11 zemích byli nuceni úklid především kvůli cyklonům, tajfunům a hurikánům odložit.

Během září se v Česku konalo v různých termínech přes 150 úklidů a přes 30 dalších se chystá. Například Klub sportovního potápění Nautilus Břeclav zorganizoval s dalšími místními organizacemi čištění řeky Dyje v centru Břeclavi. Dobrovolníci vyčistili koryto řeky a přilehlé břehy v délce 1,2 kilometru a nasbírali 22 pytlů odpadu. Při čištění Vltavy dvě stovky lidí uklidily z koryta řeky a nejbližšího okolí dvě tuny nepořádku.

"Největší podzimní akcí, co do účasti, byl úklid Základní školy Máj II v Českých Budějovicích se zapojením 430 žáků, nejaktivnější firmou pak byla Komerční banka, jejíž zaměstnanci zorganizovali 20 firemních úklidů v místech svých poboček," píše se ve zprávě.

Na webu www.uklidmecesko.cz se mohou zájemci přihlásit k dalším více než třiceti úklidům, které organizátoři naplánovali na pozdější termíny. "Zároveň je již možno registrovat úklidy na příští ročník akce, jehož hlavním úklidovým dnem bude tradičně první dubnový víkend, konkrétně sobota 6. dubna 2019," uvedl Miroslav Kubásek ze spolku Ukliďme Česko.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist