https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kabinet-bude-hledat-statniho-tajemnika-na-mzp
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kabinet bude hledat státního tajemníka na ministerstvo životního prostředí

23.7.2020 10:11 | PRAHA (ČTK)
Budova ministerstva životního prostředí v Praze.
Budova ministerstva životního prostředí v Praze.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | MŽP
Vláda by měla v pondělí rozhodnout o vyhlášení výběrového řízení na funkci státního tajemníka na ministerstvu životního prostředí. Jedná se o osmý resort, na kterém se letos pozice znovu obsazuje vzhledem k tomu, že jejich současným držitelům vypršel pětiletý mandát. Na ministerstvu životního prostředí skončí funkční období tajemníka Jana Landy 31. října.
 

V březnu kabinet rozhodl o jmenování pětice státních tajemníků. Na vnitru vystřídal Jiřího Kauckého dosavadní náměstek pro státní službu Josef Postránecký. Na kultuře skončil Zdeněk Novák, kterého nahradila Jana Machová. Na obraně pokračuje Petr Vančura, na ministerstvu pro místní rozvoj Zdeňka Pikešová a na úřadu vlády Petr Špirhanzl.

Změna nenastala ani na ministerstvech spravedlnosti a školství. Pokračování Jana Lišáka a Jindřicha Fryče, kteří se jako jediní přihlásili do příslušných výběrových řízení, schválila vláda v polovině května.

Státní tajemník má podle zákona o státní službě postavení náměstka pro řízení sekce. Na starosti má mimo jiné organizační záležitosti, stará se o služební a pracovněprávní vztahy či odměňování zaměstnanců. Vláda jmenuje tajemníky na ministerstvech a úřadu vlády na pět let na základě výsledku výběrového řízení.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist