https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kalifornsky-soud-zamitl-ekologickou-zalobu-wyomingu-na-volkswagen
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kalifornský soud zamítl ekologickou žalobu Wyomingu na Volkswagen

1.9.2017 06:00 | LOS ANGELES (ČTK)
Volkswagen se již v USA dohodl, že na řešení skandálu vynaloží až 25 miliard dolarů. Částka zahrnuje například náklady na řešení požadavků regulačních orgánů a státních úřadů či na odškodnění majitelů a prodejců naftových aut, která manipulaci s testy emisí umožňují. / ilustrační foto
Volkswagen se již v USA dohodl, že na řešení skandálu vynaloží až 25 miliard dolarů. Částka zahrnuje například náklady na řešení požadavků regulačních orgánů a státních úřadů či na odškodnění majitelů a prodejců naftových aut, která manipulaci s testy emisí umožňují. / ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Soudce v Kalifornii zamítl žalobu amerického státu Wyoming na Volkswagen v souvislosti se skandálem kolem falšování testů emisí. Wyoming chtěl v žalobě po automobilce více než jednu miliardu dolarů (22 miliard Kč) kvůli škodám na životním prostředí způsobeným nadměrnými emisemi naftových vozů, uvedla agentura Reuters.
 

Rozhodnutí je vítězstvím pro největší evropskou automobilku a může zastavit další podobné ekologické žaloby podané desítkou států a některými okresy v Texasu. Volkswagen v prohlášení uvedl, že ho rozhodnutí potěšilo.

Volkswagen předloni v září přiznal, že instaloval po celém světě do zhruba 11 milionů naftových automobilů software, který umožňuje manipulovat s testy emisí. Skandál se dotkl rovněž zhruba 1,2 milionu vozů české divize Škoda Auto.

Volkswagen se již v USA dohodl, že na řešení skandálu vynaloží až 25 miliard dolarů. Částka zahrnuje například náklady na řešení požadavků regulačních orgánů a státních úřadů či na odškodnění majitelů a prodejců naftových aut, která manipulaci s testy emisí umožňují.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist