https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kambodzske-urady-zabavily-pres-tri-tuny-africke-slonoviny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kambodžské úřady zabavily přes tři tuny africké slonoviny Video

17.12.2018 00:20 (ČTK)
Kambodžské úřady v sobotu oznámily, že zabavily přes tři tuny vzácné africké slonoviny.
Kambodžské úřady v sobotu oznámily, že zabavily přes tři tuny vzácné africké slonoviny.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Kambodžské úřady v sobotu oznámily, že zabavily přes tři tuny vzácné africké slonoviny. Největší úlovek sloních klů zabavený za poslední čtyři roky byl ukryt uvnitř opuštěného lodního kontejneru, informovala agentura AP.
 

Na základě tipu americké ambasády v Phnompenhu bylo v kontejneru nalezeno celkem 1026 kusů sloních klů o váze 3,2 tuny, upřesnil šéf celního úřadu phnompenhského přístavu Sun Chhay. Slonovina byla podle něj odeslána z jihoafrického Mosambiku. Místo určení zásilky Chhay nekomentoval, Kambodža byla ale podle něj jen tranzitním překladištěm.

Kambodža si v minulých letech vysloužila pověst tranzitního centra nezákonného obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a částí jejich těl. Poptávka po nich přichází většinou z Číny a Vietnamu.

V květnu 2014 zabavili kambodžští celníci kolem tří tun africké slonoviny ukryté v kontejneru s fazolemi.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist