https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kamenice-u-prahy-chysta-prestavbu-cistirny-odpadnich-vod
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kamenice u Prahy chystá přestavbu čistírny odpadních vod

9.4.2018 03:30 | KAMENICE (ČTK)
Čistírny odpadních vody přestavují i další středočeská města. Podobný projekt jako Kamenice připravily například Votice na Benešovsku, kde ale byly práce prozatím odloženy. Důvodem je námitka neúspěšného uchazeče o zakázku proti výsledku výběrového řízení. / Ilustrační foto
Čistírny odpadních vody přestavují i další středočeská města. Podobný projekt jako Kamenice připravily například Votice na Benešovsku, kde ale byly práce prozatím odloženy. Důvodem je námitka neúspěšného uchazeče o zakázku proti výsledku výběrového řízení. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Kamenice u Prahy chystá přestavbu čistírny odpadních vod, která by zvýšila její kapacitu. Předpokládané náklady jsou 80 milionů korun, obec chce na akci získat dotaci z Operačního programu Životní prostředí, řekl to starosta Pavel Čermák (SNK KAM21).
 

Kamenice má oficiálně 4500 obyvatel, dalších 1000 až 1500 však podle odhadu starosty není přihlášeno k trvalému pobytu. Současná kapacita zařízení má stačit zhruba pro 4000 obyvatel. Podle Čermáka je to ale jen teoretická hodnota.

"Pokud se k té čističce chováme slušně, tak nám na hraně kapacity vyčistí mnohem větší znečištění, ale dlouhodobě je to neudržitelné. Když dojde k větší zátěži, tak zápasíme s tím, abychom se nedostali do režimu nějakých pokut," uvedl starosta.

Obec požádala v lednu o dotaci a čeká, zda uspěje. Pokud půjde vše hladce, mohly by práce začít letos na zimu nebo příští rok na jaře. Protože se bude stavět za provozu, potrvá rekonstrukce dva roky. Obec naposledy investovala do zvýšení kapacity čističky před sedmi lety.

Čistírny odpadních vody přestavují i další středočeská města. Podobný projekt jako Kamenice připravily například Votice na Benešovsku, kde ale byly práce prozatím odloženy. Důvodem je námitka neúspěšného uchazeče o zakázku proti výsledku výběrového řízení.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist