https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kanadske-mesto-halifax-vyhlasilo-stav-nouze-kvuli-lesnimu-pozaru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kanadské město Halifax vyhlásilo stav nouze kvůli lesnímu požáru

29.5.2023 10:38 | Halifax (Kanada) (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto | Fir0002 / Wikimedia Commons
Východokanadské přístavní město Halifax vyhlásilo v neděli večer stav nouze kvůli lesním požárům, které si vynutily evakuaci ohrožených obyvatel a způsobily výpadky proudu. Informovala o tom agentura Reuters.
 

"Příslušníci záchranných složek pracují nepřetržitě, aby udrželi obyvatele v bezpečí a snížili hrozbu, kterou požáry představují," uvedla v tiskovém prohlášení místní správa v hlavním městě provincie Nové Skotsko. Agentura Reuters uvedla, že přístav zahalil příkrov kouře stoupajícího z požárů.

Stav nouze bude platit sedm dní, pokud nebude mezitím zrušen nebo prodloužen. Elektrárenská společnost Nova Scotia Power na twitteru informovala, že v zasažené oblasti dočasně přerušila dodávky proudu.

Tento měsíc vyhlásila provinční stav nouze také západokanadská provincie Alberta kvůli bezprecedentním lesním požárům, které vyhnaly z domovů desítky tisíc lidí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist