https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/karlovarske-vridlo-opet-vytryskne-1-dubna-ne-ale-tak-vysoko
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Karlovarské Vřídlo opět vytryskne 1. dubna, ne ale tak vysoko

30.3.2017 01:30 | K. VARY (ČTK)
Kvůli havarijnímu stavu kolonády, kde desítky let Vřídlo tryskalo, muselo město loni výtrysk přemístit na otevřené prostranství před kolonádu. Tam by mělo zůstat až do doby, než město zrekonstruuje kolonádu ze 70. let. /ilustrační foto
Kvůli havarijnímu stavu kolonády, kde desítky let Vřídlo tryskalo, muselo město loni výtrysk přemístit na otevřené prostranství před kolonádu. Tam by mělo zůstat až do doby, než město zrekonstruuje kolonádu ze 70. let. /ilustrační foto
Po zimní odstávce by mělo 1. dubna opět před karlovarskou Vřídelní kolonádou vytrysknout Vřídlo. Známý horký pramen by ale neměl stříkat do takové výšky, jak byli návštěvníci lázeňského města zvyklí. Zároveň chce město jednat o pokračování rekonstrukce Vřídelní kolonády a jejího zázemí, řekl včera novinářům primátor Petr Kulhánek (KOA).
 

"Vřídlo tryskat bude, předpoklad je od 1. dubna. Čelíme tam dvěma problémům. První je určité poškození vázy, kam Vřídlo stříká a která potřebovala rekonstrukci. Druhým problémem je výtrysk Vřídla, když fouká vítr, a může tak negativně působit na okolní fasády nebo zaparkovaná auta. Proto chceme regulovat výšku výtrysku podle aktuální síly větru," řekl Kulhánek.

Kvůli havarijnímu stavu kolonády, kde desítky let Vřídlo tryskalo, muselo město loni výtrysk přemístit na otevřené prostranství před kolonádu. Tam by mělo zůstat až do doby, než město zrekonstruuje kolonádu ze 70. let.

Město sice chtělo už na jaře začít přesouvat takzvanou krenotechnologii, která je pod Vřídelní kolonádou a je značně poškozená přírodními vlivy pramene, ale začátek prací zbrzdily spory s jedním z hotelů v okolí.

Podle Kulhánka krajský úřad ještě nerozhodl o námitce, kterou hotel podal proti udělení stavebního povolení, ale rýsuje se šance na dohodu. "Snažíme se o ni. Pro ten obchodní subjekt z toho neplynou žádná negativa a my si asi musíme vyjasnit, že to opravdu není nic proti nim," uvedl Kulhánek.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist