https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/karlovarsky-a-ustecky-kraj-zalozi-destinacni-agenturu-krusnohori
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Karlovarský a Ústecký kraj založí destinační agenturu Krušnohoří

6.9.2022 11:00 | BOŽÍ DAR (ČTK)
Foto | abejorro34 / Flickr.com
Karlovarský a Ústecký kraj dnes založí společnou destinační agenturu pro Krušné hory. Má pomoci propagovat území, které spolu se Saskem obsahuje řadu památek Hornické krajiny Krušnohoří. Krajina je zapsaná na seznamu kulturního dědictví UNESCO.
 

Spolek bude mít jedno pracoviště v Ústeckém a druhé v Karlovarském kraji. Vznik agentury Krušnohoří už schválili zastupitelé Ústeckého i Karlovarského kraje.

V Ústeckém kraji doposud fungovala destinační agentura Krušné hory jako obecně prospěšná společnost, platil ji kraj. Po spojení s Karlovarským krajem by se měla agentura stát zapsaným spolkem, který by měl mít větší šanci získávat na svou činnost i cizí zdroje.

Oblast Krušných hor je dlouhá přes 100 kilometrů a široká je na českém území deset až dvacet kilometrů. Destinační agentura bude působit na celém území Krušných hor a v kontaktu bude rovněž se sousedním Saskem. "Naším cílem není zvýšit počet turistů v Krušnohoří a zkomplikovat život tamním obyvatelům, ale řízeně rozvíjet turismus v oblasti tak, aby se naopak spokojenost a kvalita života místních pořád zlepšovala," uvedl před časem náměstek hejtmana Karlovarského Vojtěch Franta (Piráti).


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist