https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/karlovy-vary-otevrely-novy-sberny-dvur-ve-stare-roli
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Karlovy Vary otevřely nový sběrný dvůr ve Staré Roli

18.3.2017 01:51 | K. VARY (ČTK)
V karlovarské Staré Roli otevřelo město dnes sběrný dvůr. Jeho vybudování stálo 1,2 milionu korun a spravovat ho bude městská Správa lázeňský parků (SLP). Do budoucna by město chtělo zřídit ještě další dva, aby splňovalo požadavek jednoho sběrného dvora na 10.000 obyvatel, řekla dnes novinářům vedoucí odboru technického karlovarského magistrátu Eva Pavlasová.
 

"V současné době jsou tři sběrné dvory. Jeden sběrný dvůr v Buchenwaldské ulici byl zrušený, protože nevyhovoval kapacitně. Kromě sběrných dvorů je ještě sběrné místo v Chebské ulici ve Dvorech. To jsme zřídili zejména pro obyvatele, kteří potřebují někam uložit objemný odpad, například stavební suť po rekonstrukcích bytů," uvedla Pavlasová.

Podle ředitele SLP Miroslava Kučery by správa parků chtěla do sběrného dvora ještě pořídit drtičku nábytku. Stála by od 3,5 do sedmi milionů korun, ale umožnila by výrazně snížit objem odpadu, protože dokáže z nábytku vytvořit drť.

Sběrný dvůr v Žižkově ulici ve Staré Roli je v areálu kompostárny, kterou tam SLP provozuje. Lidé zde mohou odevzdávat téměř všechny druhy odpadu, od plastů přes elektroniku až po nábytek. Výjimkou jsou jen některé druhy nebezpečného odpadu, například azbest.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist