https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/karlovy-vary-poridi-drtic-ktery-zpracuje-i-drevo-ktere-zatim-konci-na-skladce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Karlovy Vary pořídí drtič, který zpracuje i dřevo, které zatím končí na skládce

29.4.2024 23:24 | KARLOVY VARY (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Karlovy Vary koupí do svého sběrného dvora drtič na dřevo. Zpracovat může i vyhozený nábytek a další dřevní materiál, který se objevuje ve skládkových dvorech. Drtič dřevní hmoty má stát 11,3 milionu korun a město na něj požádá o dotaci, která by mohla pokrýt 40 procent nákladů na pořízení, řekl ČTK radní Karlových Varů Petr Bursík (ODS).
 

"Je to další krok k tomu, že město chce recyklovat stále více typů materiálu. Jedná se o to, že jde to stroj, který veškerou dřevní hmotu vydrtí a umí ji roztřídit na tu, která je znovu použitelná a může se dát třeba do kompostárny, a která použitelná pro další zpracování není," uvedl Bursík. Zatím velká část dřevěného materiálu končí zbytečně na skládkách.

Stroj bude umístěn v městském sběrném dvoře, ale budou ho mít ve správě Lázeňské lesy a parky, které využitelný dřevní odpad zpracovávají.

Podle Bursíka bude sice žadatelem o dotaci město, ale zbytek z nákladů na pořízení stroje dodají Lázeňské lesy a parky, které jsou příspěvkovou organizací města. I kdyby se městu nepodařilo dotaci získat, drtič by město zřejmě stejně pořídilo. Nebylo by to ale asi hned.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist