https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/karta-mesta-kraslice-usnadni-lidem-odevzdavani-odpadu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Karta města Kraslice usnadní lidem odevzdávání odpadu

7.3.2018 06:35 | KRASLICE (ČTK)
K otevření samoobslužného koridoru přistoupily technické služby mimo jiné i v reakci na požadavky lidí, kteří volali po rozšíření otvírací doby sběrného dvora. S kartou lidé mohou nyní kdykoliv odevzdat odpad, jako jsou plasty, kovy, papír, sklo nebo i bioodpad - větve, posečenou trávu a podobně. / Ilustrační foto
K otevření samoobslužného koridoru přistoupily technické služby mimo jiné i v reakci na požadavky lidí, kteří volali po rozšíření otvírací doby sběrného dvora. S kartou lidé mohou nyní kdykoliv odevzdat odpad, jako jsou plasty, kovy, papír, sklo nebo i bioodpad - větve, posečenou trávu a podobně. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V Kraslicích na Sokolovsku začala fungovat takzvaná Karta města Kraslice. Bezkontaktní čipová karta má mít do budoucna mnoho využití k přístupům například na městská sportoviště nebo parkoviště. Aktuálně ji lze využít k přístupu do vážního koridoru ve sběrném dvoře, kde mohou lidé nezávisle na obsluze odevzdat tříděný odpad. Řekl to ředitel Technických služeb města Kraslice Robert Vopička. Projekt zavedení karty stál radnici 200.000 korun.
 

"Dál tam občané mají nahrané takzvané odpadové taxi. Jednou ročně si můžou přivolat naše auto a v podstatě zdarma odevzdat nějaký velkoobjemný odpad. Míní se tím, že stará paní nemá auto, nemá tady příbuzenstvo, potřebuje se zbavit skříně nebo staré sedačky. Probíhá to tak, že si lidé zavolají týden dopředu, a abychom si to my mohli dát do plánu, domluvíme si s nimi místo převzetí," popsal Vopička. V systému si technické služby u daného uživatele zaevidují, že už odpadové taxi využil, další možnost bude mít až další rok.

K otevření samoobslužného koridoru přistoupily technické služby mimo jiné i v reakci na požadavky lidí, kteří volali po rozšíření otvírací doby sběrného dvora. "Někteří by byli nejradši, aby byl otevřený téměř nonstop, což je nereálné. S kartou mohou nyní kdykoliv odevzdat odpad, jako jsou plasty, kovy, papír, sklo nebo i bioodpad - větve, posečenou trávu a podobně," popsal Vopička.

Kartu města Kraslice mohou získat všichni občané města, kteří mají vůči městu řádně zaplacené všechny poplatky. Za odpad se v Kraslicích ročně platí 400 korun, samotné vystavení karty stojí 50 korun. Podobně si kartu mohou nechat vystavit také živnostníci, kteří v Kraslicích podnikají. Na kartu si mohou nechat nabít kredit, který se pak odečítá s každým využitím služby.

Zájemci si mohou kartu nechat vystavit na městském úřadě, případně v sídle technických služeb v Havlíčkově ulici. Další výdejní místa by měla vzniknout postupně, karta by se pak měla vydávat v infocentru, ve sběrném dvoře nebo i v autě technických služeb. Na místě zájemce pouze vyplní formulář a kartu ihned dostane, aktivuje se po ověření bezdlužnosti.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist