KDU-ČSL: Rozvoj průmyslu brzdí energetická náročnost
Jak dále uvedl, vláda ČSSD sice učinila z životního prostředí jedno z ústředních témat své předvolební kampaně, ke zvýšení významu jeho ochrany za tři roky vládnutí příliš nepřispěla. "Namísto koncepční ekologické politiky jsou zde chaotické meziresortní spory. Ani vláda ani resort životního prostředí nedokázaly srozumitelně a otevřeně jednat se zahraniční ani českou veřejností," upozornil Ambrozek.
Příkladem je například proces posuzování vlivů dostavby jaderné elektrárny Temelín na životní prostředí nebo vyhrocený konflikt mezi Správou NP Šumava a samosprávami obcí ležících na jeho území. Nejvýmluvněji však hovoří konkrétní výsledky například právě v oblasti neefektivní energetiky.
Podle Ambrozka hodlají lidovci namísto prodlužování agónie starých plýtvavých výrob podpořit rozvoj moderních efektivních technologií. "Abychom českou energetiku přiblížili k cílům energetické politiky Evropské unie, připravíme po vzoru Německa zákon o obnovitelných zdrojích energie a navážeme na Státní program podpory úspor a rozvoje obnovitelných zdrojů energie, schválený Tošovského vládou již v roce 1998," dodal lidovecký poslanec.
reklama