https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kena-ziska-penize-na-solarni-system-od-cinske-vlady
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Keňa získá peníze na solární systém od čínské vlády

7.11.2000 12:48 | PRAHA/NAIROBI (EkoList)
Čínská vláda poskytne Keni pomoc ve výši 160 tisíc amerických dolarů na pilotní projekt, který má uvést do provozu solární systém pro 80 domácností. Jak uvedla agentura Xinhua, v Nairobi se na tom včera dohodli náměstek čínského ministra pro vědu a techniku Deng Nan a keňský ministr pro vědu a techniku Henry Kosgey.
 

Jak řekl při podpisu keňsko-čínské smlouvy ministr Kosgey, projekt přichází velmi vhod, protože Keňu sužují v posledních letech sucha a přitom je země velmi silně energeticky závislá na vodních zdrojích. Sluneční energie tedy Keni může pomoci i při řešení problémů s nedostatkem vody.

Jak řekl Deng Nen, obě strany "věří, že projekt pomůže zlepšit již dnes velmi vřelé vztahy mezi Činou a Keňou."


reklama

 
Jakub Kašpar

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist