https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kenane-upozornuji-na-znecistena-more-lodi-z-recyklovanych-plastu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Keňané upozorňují na znečištěná moře lodí z recyklovaných plastů Video

17.9.2018 00:37 (ČTK)
Loď vyrobená pouze z recyklovaných plastů byla v sobotu spuštěna na vodu v Keni v rámci projektu FlipFlopi.
Loď vyrobená pouze z recyklovaných plastů byla v sobotu spuštěna na vodu v Keni v rámci projektu FlipFlopi.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Loď vyrobená pouze z recyklovaných plastů byla v sobotu spuštěna na vodu v Keni v rámci projektu FlipFlopi. Devět metrů dlouhá loďka typu tradiční arabské plachetnice dhau, která vznikla z více než deseti tun plastového odpadu, podnikla první plavbu ve vodách kolem ostrova Lamu, symbolicky v den Celosvětového úklidového dne.
 

Název projektu FlipFlopi odkazuje na stovky recyklovaných plastových sandálů, které byly při stavbě lodi hlavním materiálem. Loď díky nim hraje doslova všemi barvami.

"Doufáme, že naše krásná pestrobarevná loď se stane inspirací pro lidi po celém světě a že najdou vlastní způsoby využití použitých plastů", uvedl zakladatel projektu Ben Morrison.

Keňská vláda vloni zavedla nejtvrdší opatření proti plastovým taškám na světě. Za výrobu, prodej a nošení tašek z umělé hmoty pokuty, v přepočtu až 40.000 dolarů (871.600 Kč), i až čtyřleté vězení, uvedla agentura Reuters.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist