https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kladensky-dopravce-vypsal-tendr-na-nakup-25-autobusu-na-plyn
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kladenský dopravce vypsal tendr na nákup 25 autobusů na plyn

26.9.2018 00:10 | KLADNO (ČTK)
Kladenský dopravce ČSAD MHD Kladno vypsal tendr na nákup 25 nových autobusů. Chystá se je pořídit příští rok. Jedná se o nízkoemisní vozy s pohonem na zemní plyn. / Ilustrační foto
Kladenský dopravce ČSAD MHD Kladno vypsal tendr na nákup 25 nových autobusů. Chystá se je pořídit příští rok. Jedná se o nízkoemisní vozy s pohonem na zemní plyn. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | mmdecin.cz
Kladenský dopravce ČSAD MHD Kladno vypsal tendr na nákup 25 nových autobusů. Chystá se je pořídit příští rok. Jedná se o nízkoemisní vozy s pohonem na zemní plyn. V pondělí o tom informoval ředitel společnosti Ludomír Landa. Hodnota tendru jsou desítky milionů korun.
 

"Autobusy jsou určeny pro linky městské a příměstské dopravy v Kladně a okolních regionech Prahy západ, Slánska, Rakovnicka a Berounska, včetně spojení do Prahy," uvedl Landa.

Dopravní společnost poptává 12 autobusů standardní délky 12 metrů, kvůli stoupajícímu zájmu o hromadnou dopravu také 13 velkokapacitních autobusů, z toho devět autobusů dlouhých 15 metrů a čtyři autobusy kloubové.

Všechny vozy budou bezbariérové s klimatizovaným prostorem pro cestující a splňují technické standardy integrovaného dopravního systému Pražské integrované dopravy. ČSAD MHD Kladno provozuje 180 autobusů, z toho po uskutečnění plánovaného nákupu bude 108 autobusů s pohonem na stlačený zemní plyn.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist