https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kladno-chysta-termosnimkovani-mesta-jez-ma-ukazat-ztraty-energie
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kladno chystá termosnímkování města, jež má ukázat ztráty energie

25.2.2020 00:35 | KLADNO (ČTK)
Kladno chystá v nejbližších týdnech termosnímkování města, které má ukázat ztráty energie z budov či infrastruktury.
Kladno chystá v nejbližších týdnech termosnímkování města, které má ukázat ztráty energie z budov či infrastruktury.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Kladno chystá v nejbližších týdnech termosnímkování města, které má ukázat ztráty energie z budov či infrastruktury. Radnice pak podle snímků rozhodne například o zateplení některých budov a dalších úpravách městských objektů, uvedla minulý týden v tiskové zprávě Eva Havelková z kladenského magistrátu. Město chce i za pomoci termosnímkování a následných opatření snížit emise, a to do roku 2030 o 40 procent.
 

Termín zahájení termosnímkování bude záviset na počasí. "Bude probíhat v nočních hodinách tak, že nad městem proletí letadlo, které snímky pomocí specifické technologie pořídí," uvedl kladenský primátor Dan Jiránek (ODS). Konkrétní termín uveřejní město na webu a sociálních sítích.

Kladno se od loňska stalo spolu s Univerzitním centrem energeticky efektivních budov (UCEEB) pražského ČVUT součástí mezinárodního evropského projektu SPARCS, zaměřeného na ekonomicky udržitelný rozvoj měst zejména v oblasti energetiky. Město chce zpracovat vizi do roku 2050.

Cílem projektu je postupné dosažení uhlíkové neutrality. Produkci znečištění může město kompenzovat například vlastní výrobou energie z obnovitelných nebo druhotných zdrojů, a dodávat ji do vlastní sítě.

Kladno už zahájilo přípravu dílčích koncepcí v oblasti dopravy, energetiky, sociálních služeb a dalších dokumentů, na základě kterých připraví konkrétní projekty. Bude se i více soustředit na dlouhodobé investiční plánování, aby bylo připraveno na další evropské dotační období pro roky 2021 až 2027. Kromě dotací prověří i možnosti využití úvěrů třeba i přes Evropskou investiční banku nebo mezinárodní projekty financované z fondů Evropské unie.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist