https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kladno-necha-ve-stredisku-ekologicke-vychovy-postavit-novou-budovu-pro-vyuku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kladno nechá ve středisku ekologické výchovy postavit novou budovu pro výuku

30.4.2023 00:10 | KLADNO (ČTK)
Studenti v přírodě
Studenti v přírodě
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Kladno nechá ve středisku ekologické výchovy Čabárna postavit novou budovu pro výuku. Zájem škol o výukové programy ve středisku nyní převyšuje jeho kapacity. Stavba bude mít kladnou energetickou bilanci, tedy vyrobí více energie, než spotřebuje. Náklady budou kolem 25 milionů korun, z toho by většinu měla pokrýt evropská dotace, o kterou město v lednu požádalo. Stavba má začít ještě letos, řekl ČTK kladenský primátor MIlan Volf (Volba pro Kladno).
 

Město chce rozšířením ekocentra motivovat návštěvníky k dalšímu vzdělávání, případně k zapojení do ostatních aktivit ekocentra s rodinou, v zaměstnání či s kolektivem. "Jedním z dalších významných cílů je probudit zájem o příměstskou turistiku a návštěvu areálu, který poskytuje mnoho podnětů nejen ekologické výchovy," doplnil náměstek kladenského primátora Přemysl Mužík (Volba pro Kladno).

Nová stavba v prostoru naučného střediska bude vybavená moderními technologiemi – fotovoltaikou, solárním ohřevem vody, systémem zadržování dešťovky a využití takzvané šedé vody, tepelným čerpadlem, termoizolací, stínící technikou a podobně. Součástí investice bude též zelená střecha, vybavení prostor a pořízení pomůcek pro výuku a měření.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist