https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kladno-vybira-firmu-ktera-se-bude-starat-o-rozsirovany-park
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kladno vybírá firmu, která se bude starat o rozšiřovaný park

7.8.2017 23:12 | KLADNO (ČTK)
Kladno vybírá firmu, která se bude starat o rozšiřovaný park v Sítenském údolí. Jde o významný zelený koridor ve středu města s unikátním ekosystémem. Ilustrační snímek.
Kladno vybírá firmu, která se bude starat o rozšiřovaný park v Sítenském údolí. Jde o významný zelený koridor ve středu města s unikátním ekosystémem. Ilustrační snímek.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Kladno vybírá firmu, která se bude starat o rozšiřovaný park v Sítenském údolí. Jde o významný zelený koridor ve středu města s unikátním ekosystémem. Nyní na něj bude navazovat i městský park Zoologická, jehož první etapu nyní město nechává udělat. "Druhá etapa počítá s propojením Sítenského údolí až ke Kročehlavskému rybníku," sdělila dnes mluvčí kladenské radnice Lenka Růžková.
 

Smlouva s nynější údržbovou firmou končí, město proto vybírá novou, která bude zeleň, cesty, ale i další prvky udržovat v příštích čtyřech letech. Hodnota zakázky je několik milionů korun.

Sítenské údolí patří mezi oblíbené rekreační zóny ve městě. Jsou v něm mimo jiné ovocné stromy, zajímavé je počtem ptáků, jezírkem i soustavou pramenišť.

Práce na rozšíření parku začaly na jaře, většina úprav bude hotová ještě v létě. Přibudou desítky stromů, stovky keřů, nové cesty, lavičky a podobně. Město za úpravy zaplatí přes sedm milionů korun bez DPH.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist