https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kldr-odsoudila-trumpa-za-odstoupeni-od-klimaticke-dohody
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

KLDR odsoudila Trumpa za odstoupení od klimatické dohody

14.6.2017 01:45 (ČTK)
Dohodu nepodepsaly pouze Nikaragua a Sýrie, USA se z ní předminulý týden stáhly, což vyvolalo kritické reakce z celého světa. Trump je přesvědčen, že dohoda poškozuje americký průmysl. / ilustrační foto
Dohodu nepodepsaly pouze Nikaragua a Sýrie, USA se z ní předminulý týden stáhly, což vyvolalo kritické reakce z celého světa. Trump je přesvědčen, že dohoda poškozuje americký průmysl. / ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | cooltour
Severní Korea odsoudila amerického prezidenta Donalda Trumpa za to, že odstoupil od pařížské dohody o ochraně klimatu z roku 2015. Severokorejské ministerstvo zahraničí označilo rozhodnutí šéfa Bílého domu za "vrchol egoismu" a doklad "morálního vakua" v americké vládě. Informoval o tom list The Daily Telegraph.
 

"Globální oteplování je jednou z největších výzev, kterým lidstvo v současné době čelí," uvedl minulé úterý mluvčí ministerstva zahraničí KLDR. "K odstoupení od dohody vedla politika pod heslem Amerika na prvním místě, kterou Trump prosazuje. Je vrcholem egoismu a morálního vakua, pokud se někdo stará jen o svůj blahobyt, a to dokonce na úkor celé planety," dodal mluvčí.

Dohodu nepodepsaly pouze Nikaragua a Sýrie, USA se z ní předminulý týden stáhly, což vyvolalo kritické reakce z celého světa. Trump je přesvědčen, že dohoda poškozuje americký průmysl. Komentátoři a komici si v minulých dnech dělali z amerického prezidenta legraci, že odstupuje od mezinárodní dohody, kterou schválily i tak kritizované země jako KLDR.

Severokorejské ministerstvo zahraničí uvedlo, že stažení se z klimatické dohody je ze strany USA "krátkozraké a hloupé rozhodnutí, které ignoruje fakt, že globální ochrana životního prostředí je v jejich zájmu".

Jeden z představitelů severokorejské diplomacie přirovnal odstoupení Spojených států od dohody k podobně "sobeckému jednání", jakým je například postoj Washingtonu k "jaderné otázce na Korejském poloostrově". Severní Korea uskutečnila již pět jaderných zkoušek a v posledních době také nespočet raketových testů, přestože jí to zakazují rezoluce Rady bezpečnosti OSN.

Severokorejský komunistický režim čelí kromě svého zbrojního programu opakovaným kritikám kvůli porušování lidských práv. Podle zprávy vyšetřovatelů OSN z roku 2014 je v táborech nucených prací v KLDR odhadem 80.000 až 120.000 vězňů. Mimo rozsáhlých politických represí, zahrnujících i četné popravy, zpráva upozorňuje také na perzekuce na základě náboženství, rasy a pohlaví, zotročování obyvatelstva, systematické mučení vězňů a sexuální násilí páchané na severokorejském obyvatelstvu.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist