https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kolin-od-budou-od-jara-zdobit-kvetinove-zahony-a-kvetinace
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kolín od budou od jara zdobit květinové záhony a květináče

16.3.2017 13:00 | KOLÍN (ČTK)
Ročně zaplatí Kolín za veškerou údržbu zeleně ve městě, včetně sekání trávy, zhruba 16 milionů korun. V letošním roce chce město vysázet 23 nových stromů a 14.500 keřů.
Ročně zaplatí Kolín za veškerou údržbu zeleně ve městě, včetně sekání trávy, zhruba 16 milionů korun. V letošním roce chce město vysázet 23 nových stromů a 14.500 keřů.
Kolín od jara oživí nová květinová výzdoba a nově vysázená zeleň. Obyvatelé města se mohou těšit na květinové záhony, závěsné květináče či květinové pyramidy. Za výzdobu zaplatí město podle místostarosty Michaela Kašpara (STAN) několik stovek tisíc korun. Radnice počítá také s výsadbou stromů a keřů na svazích v průmyslové zóně.
 

Záhonů s květinami letos ve městě přibude. "Vždycky je lepší mít té květinové výzdoby víc," řekla Věra Suchomelová, jednatelka společnosti AVE, která městu poskytuje technické služby. Nově květiny budou například v Masarykově ulici u autobusové zastávky, před hřbitovem v Sendražicích, v Pražské ulici či před gymnáziem. Vysazovány budou především narcisy, tulipány a modřence.

Do ulic se po zimě vrátí závěsné květináče, kterých má AVE 82. Osázeny budou převislými muškáty, které budou zdobit 41 sloupů veřejného osvětlení.

AVE na jaře plánuje zasadit i třicet nových stromů, 68 stromů firma vysázela již na podzim. Zároveň plánuje pokácet 155 problémových dřevin.

Ročně zaplatí Kolín za veškerou údržbu zeleně ve městě, včetně sekání trávy, zhruba 16 milionů korun.

Velké plány má město také se svahy v průmyslové zóně Ovčáry vedle automobilky TPCA. V letošním roce chce město vysázet 23 nových stromů a 14.500 keřů. Celková investice včetně následující dvouleté údržby činí asi osm milionů korun. Radnice už požádala o dotaci od Státního fondu životního prostředí, od nějž by chěla získat 6,5 milionu korun.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist