https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kolin-resi-nelegalni-jizdy-terennich-aut-po-vrcholu-na-vinici
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kolín řeší nelegální jízdy terénních aut po vrcholu Na Vinici

15.1.2018 10:07 | KOLÍN (ČTK)
Je to nepříjemné a nebezpečné. Ilustrační snímek
Je to nepříjemné a nebezpečné. Ilustrační snímek
Vedení Kolína řeší problém s černými jízdami terénních aut po vrcholu Na Vinici na okraji Kolína. Jde o bývalou skládku, která byla v 90. letech zapouzdřena a asanována. Nyní hrozí, že terénní auta protrhnou ochrannou fólii, která je zhruba 40 centimetrů pod povrchem. To by mohlo podle kolínského místostarosty Michaela Kašpara (Změna pro Kolín) znamenat velký ekologický problém.
 
Město se proto snaží zakázat vjezd aut na kopec všemi možnými způsoby. "My budeme dělat různá opatření, aby se to nestávalo. Jsou tam nelegálně, je tam zákaz vjezdu," řekl Kašpar. Na příjezdovou cestu byla podle něj instalována závora, neznámý pachatel ale vedle závory pokácel stromy, aby se dalo autem znovu projíždět.

Město nyní plánuje umístit kolem závory velké balvany, které nebude moci nikdo odstranit. "Přes ty by neměli projet. Zároveň budeme instalovat fotopasti, informační tabulky a na místo se více zaměří městská policie," uvedl Kašpar. Dodal, že ale není v silách strážníků kontrolovat místo 24 hodin denně.

Auta svými koly rozrývají povrch kopce někde až do hloubky několika desítek centimetrů. Přitom 40 centimetrů pod povrchem je krycí fólie, jejíž potržení by znamenalo velkou ekologickou hrozbu. Není jasné, jak by město v tomto případě postupovalo, radnice se tak problému snaží předejít znemožněním vjezdu aut na kopec.

Skládka byla na Vinici na ploše 48.000 metrů čtverečních do roku 1993. Sloužila pro komunální odpad z Kolína.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist