https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kolin-v-rijnu-rozda-lidem-zdarma-popelnice-na-plast
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kolín v říjnu rozdá lidem zdarma popelnice na plast

27.8.2018 00:15 | KOLÍN (ČTK)
Kolín lidem rozdá popelnice na plast o objemu 240 litrů.
Kolín lidem rozdá popelnice na plast o objemu 240 litrů.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | mukolin.cz
Kolín lidem rozdá popelnice na plast o objemu 240 litrů. Radnice již vybrala firmu, která nádoby dodá, výběrové řízení pomohlo snížit původní odhadovanou cenu 2,5 milionu korun na 1,8 milionu. Zájemci o popelnici na plast se mohou stále hlásit, firma je bude rozvážet v říjnu, řekl v pátek novinářům místostarosta Michael Kašpar (Změna pro Kolín).
 

Město by mělo smlouvu s firmou podepsat v září, podle Kašpara už má firma popelnice objednané, aby je stihla rozdat v termínu. Radnice eviduje zatím přes 1500 zájemců, popelnic bude 2500. Další lidé se tak mohou o popelnice stále přihlásit. Město popelnice rozdá lidem, kteří bydlí v rodinném domě nebo v bytovém domě s maximálně osmi byty.

"Budeme také adresně obesílat lidi, kteří od nás mají hnědé popelnice na bioodpad, kterých je asi 3500," řekl Kašpar. Kolín tak chce udat všechny zbývající popelnice. Lidé dostávají žluté popelnice na plast zdarma.

Lidé, kteří popelnici zdarma dostanou, budou muset podepsat, že ji budou po předem danou dobu využívat na území Kolína. Plnění smlouvy může být v budoucnu kontrolováno, nikoliv ale ze strany města, ale ze strany poskytovatele dotace, tedy Evropské unie.

Kolín před objednáním konkrétního počtu popelnic vždy zjišťuje zájem lidí. Chce tak předejít situaci, kdy by bylo kontejnerů nedostatek, nebo naopak přebytek.

Kolín letos hospodaří s přebytkovým rozpočtem ve výši zhruba 1,2 miliardy korun. Na investice dá radnice 513 milionů, o 80 milionů více než loni. Mezi největší akce patří dokončení opravy autobusového nádraží a rekonstrukce okolí chrámu svatého Bartoloměje.



reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Jaroslav Beneš
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě



Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist