https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kolinsky-psi-utulek-se-pristi-rok-rozsiri-o-vybeh-pro-hospodarska-zvirata?fbclid=IwAR1Vgx6DYXj7CesQoxSCs-YePabtKB6O2kE6TqhZOy0oZ3BOEcqNBwMiRtQ
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kolínský psí útulek se příští rok rozšíří o výběh pro hospodářská zvířata

3.10.2022 11:05 | KOLÍN (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
V Kolíně příští rok vybudují u psího útulku za lesoparkem v Borkách výběh pro hospodářská zvířata. Budou v něm například zakrslé kozy a ovce, postupně by se měl rozšiřovat o další zvířata. Radní vybrali společnost Environmental Building, která výběh téměř za 2,4 milionu korun bez DPH vybuduje. Město muselo výzvu opakovat, do prvního kola se nikdo nepřihlásil, řekl starosta města Michael Kašpar (Změna pro Kolín).
 

Záměr rozšíření útulku o další zvířata se objevil před několika lety, zdržel se kvůli covidu a nepříznivé situaci na trhu se stavebními materiály. Práce na výběhu by měly začít na jaře, zbuduje se oplocení, technické zázemí a přístupová cesta, součástí bude například chlívek, šplhací prvky a objekt na skladování sena a slámy, většinu stavebního materiálu tvoří dřevo. O zvířata se budou starat zaměstnanci útulku, s nímž bude takzvaná minizoo sousedit.

Psí útulek v Kolíně s kapacitou zhruba 24 psů funguje od roku 2001, zřizuje ho město, lidé přispívají zejména materiálními dary.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

4.10.2022 06:40
no a jak velký ten areál pro ta hosp. zvířata má být veliký za těch cca 2.4 melounu ?
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist