https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kolumbijsky-parlament-odhlasoval-zakaz-bycich-zapasu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kolumbijský parlament odhlasoval zákaz býčích zápasů

29.5.2024 19:20 | BOGOTÁ (ČTK)
Toreador v aréně s tmavým býkem.
Toreador v aréně s tmavým býkem.
Foto | Grapatax / Wikimedia Commons
Kolumbijský parlament odhlasoval zákaz býčích zápasů. Podle agentury Reuters zákonodárný sbor latinskoamerické země dospěl k tomuto kroku po sedmi letech neúspěšných pokusů zakázat tuto aktivitu. Návrh zákona musí ještě podepsat prezident Gustavo Petro, jenž je dlouholetým odpůrcem této zábavy, podotkla agentura AP.
 
"Nemyslíme si, že projev mučení a barbarství lze považovat za kulturní," řekl zákonodárce Juan Carlos Losada. Podle Reuters některé politické a sociální skupiny v zemi chtěly býčí zápasy zachovat s odkazem na její kulturní hodnotu.

Podle AP návrh zákona požaduje zákaz staleté tradice, která se stává stále více kontroverznější, během tří let. Od roku 2028 by tak měla být v zemi ilegální.

Býčí zápasy pocházejí z Pyrenejského poloostrova a jsou stále legální v několika zemích, včetně Španělska, Francie, Portugalska, Peru, Ekvádoru a Mexika, podotkla AP. Naopak třeba Kuba nebo Argentina je zakázaly.

V Kolumbii, kde se býčí zápasy pořádají od koloniálních dob, pokračují v pořádání těchto akcí méně než dvě desítky obcí. Kdysi to bývala populární zábava, nicméně pohled lidí se mění a mnozí považují za nepřijatelné, aby zvíře trpělo pro zábavu, podotkla AP.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist