https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/komiks-o-zivote-opavske-rodacky-joy-adamsonove-vyjde-do-konce-unora
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Komiks o životě opavské rodačky Joy Adamsonové vyjde do konce února

15.2.2022 01:19 | OPAVA (ČTK)
Komiks o životě opavské rodačky, spisovatelky, malířky a ochránkyně zvířat Joy Adamsonové vyjde do konce února. Kniha, která má její osud představit především mladší generaci, bude mít křest 27. února v Opavě, řekla vedoucí odboru kancelář opavského primátora Jana Foltysová. Adamsonovou proslavila hlavně kniha Příběh lvice Elsy. Komiks Dlouhé safari z Opavy do Keni je dílem autorského dua Zuzana Beranová a Oldřich Hyvnar.
 

Beranová je autorkou prvního životopisu světoznámé ochránkyně přírody. Tentokrát spojila síly s Hyvnarem, ilustrátorem, jehož kresby znají děti z několika evropských zemí.

"Největší výzvou pro mě bylo převést košatý a bohatý život Joy Adamsonové do textů v bublinách. Neznamená to zjednodušení. Příběh jsem musela pečlivě vystavět na omezeném prostoru tak, abych podchytila i hluboké motivy," uvedla Beranová. Dodala, že úzká spolupráce s kreslířem byla nedílnou součástí celého kreativního procesu.

Hyvnar autorce někdy její představy vrátil, že jsou nepřekreslitelné, jindy sám vymyslel originální řešení. "Kladl důraz na každý detail od přesného vyobrazení oděvů příslušníků jednotlivých afrických kmenů až po věrný obraz způsobu uchycení mrtvého zvířete za autem, když manželé Adamsonovi učili lvici Elsu lovit," řekla Beranová.

Výsledný komiks, který vydává opavský magistrát, bude k dostání od konce února. Příznivci Joy Adamsonové i patrioti Opavy, jejího rodného města, knihu koupí v Turistickém informačním centru Opava.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist