https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/konci-nocni-zakaz-vstupu-do-ceskeho-svycarska-jina-omezeni-pokracuji
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Končí noční zákaz vstupu do Českého Švýcarska, jiná omezení pokračují

1.10.2022 01:29 | HŘENSKO (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V sobotu 1. října skončil noční zákaz vstupu do národního parku České Švýcarsko zasaženého požárem, omezení vstupu budou se změnami pokračovat. Od soboty se turisté dostanou ze Hřenska na Pravčickou bránu a z Mezní Louky přes vrch Větrovec na Malou Pravčickou bránu. Soutěsky řeky Kamenice a Gabrielina stezka zůstanou nepřístupné, řekl mluvčí správy parku Tomáš Salov.
 

Omezení, které vydalo ministerstvo životního prostředí, skončí v pátek, nové na něj bude od soboty navazovat. Správa parku požádala Děčín a Rumburk jako obce s rozšířenou působností, aby vydaly další návazná opatření obecné povahy, uvedl Salov. Návštěvníci rezervace nadále nemohou vstupovat na plochu požářiště a nedostanou se ani na Gabrielinu stezku a do soutěsek řeky Kamenice. Ve všech uzavřených částech hrozí turistům nebezpečí, mohly by na ně spadnout stromy i kameny.

Soutěsky se letos už neotevřou. Do oblasti zatím nemohou ani pracovníci z Hřenska, jehož hlavním příjmem je provoz lodiček. Značné škody napáchal požár i na Gabrielině stezce. Správa čeká na vyjádření České geologické služby k oběma turistickým cílům, podle toho zvolí další postup. Na cestě z Hřenska kolem Tří pramenů na Pravčickou bránu geologové a těžaři pracovali posledních několik týdnů. Odstraňovali poškozené stromy a kameny. Salov uvedl, že ještě dodělávají poslední úpravy trasy, aby se v sobotu mohli turisté vydat na výlet.

Nejrozsáhlejší lesní požár v historii ČR, který podle policie vznikl pravděpodobně v Malinovém dole, vypukl 24. července. Požár se později rozšířil na více než 1000 hektarů. U požáru se vystřídalo zhruba 6000 hasičů a 400 kusů techniky. Policie vyšetřuje událost jako obecné ohrožení.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist