https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kontroverzni-aukci-rohu-nosorozcu-v-jar-o-dva-dny-odlozili
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kontroverzní aukci rohů nosorožců v JAR o dva dny odložili

22.8.2017 05:15 | JOHANNESBURG (ČTK)
Třídenní internetová aukce rohů nosorožců začne v Jihoafrické republice ve středu. Původně měla být kontroverzní dražba zahájena včera. Organizátoři akce tvrdí, že vybrané peníze půjdou na ochranu zvířat. / ilustrační foto
Třídenní internetová aukce rohů nosorožců začne v Jihoafrické republice ve středu. Původně měla být kontroverzní dražba zahájena včera. Organizátoři akce tvrdí, že vybrané peníze půjdou na ochranu zvířat. / ilustrační foto
Třídenní internetová aukce rohů nosorožců začne v Jihoafrické republice ve středu. Původně měla být kontroverzní dražba zahájena včera. Organizátoři akce tvrdí, že vybrané peníze půjdou na ochranu zvířat. Podle odpůrců však aukce pouze zvýší poptávku a nosorožce ještě více ohrozí.
 

Odložení dražby oznámili její organizátoři. Webová stránka určená pro aukci nyní uvádí, že prodej začne ve středu ve 12:00 (14:00 SELČ).

Důvodem odkladu je zřejmě to, že organizátoři dostali povolení teprve včera ráno, řekl agentuře AFP anonymní zdroj obeznámený s případem.

Úřady se snažily dražbě zabránit, největší světový soukromý chovatel nosorožců John Hume ale nakonec získal souhlas soudu.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist