https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/koupi-darku-ze-specialni-kolekce-pomohou-lide-brnenske-zeleni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Koupí dárků ze speciální kolekce pomohou lidé brněnské zeleni

24.11.2020 01:11 | BRNO (ČTK)
Speciální kolekce je ekologická a pochází od lokálních výrobců.
Speciální kolekce je ekologická a pochází od lokálních výrobců.
Zakoupením dárků z ekologické kolekce pomohou lidé stromům v Brně. Odbor životního prostředí magistrátu spolu s Veřejnou zelení města Brna a turistickým informačním centrem nabízí speciální kolekci suvenýrů. Část peněz získaných z prodeje poputují na péči o městskou zeleň, uvedla mluvčí centra Adéla Nováková.
 

Speciální kolekce je ekologická a pochází od lokálních výrobců. "Lidé mohou vybírat zatím z šesti druhů výrobků. Kolekce obsahuje víno z Bílých Karpat, meduňkovou koupel, kávu praženou na jižní Moravě, čokoládu v recyklovatelném obalu, speciální kuličky z brněnského orloje a šálky s motivem katedrály na Petrově. K dostání je u nás v e-shopu a věříme, že brzo otevřeme naše infocentra, kde bude taktéž," uvedla ředitelka centra Jana Janulíková.

Náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL), který projekt inicioval, vnímá péči o zeleň v těchto dnech o to důležitější, jelikož přírodu vyhledává mnoho Brňanů.

Zakoupením kteréhokoli výrobku přispějí lidé na konkrétní projekty Veřejné zeleně města Brna. "Výtěžek využijeme na méně tradiční způsoby ošetření stromů. Konkrétně ošetříme například dva dospělé jírovce rostoucí v parku Špilberk poblíž dětského hřiště nad Gorazdovou ulicí. U jednoho stromu provedeme mikroinjektáž za účelem ochrany proti klíněnce, u druhého půdní injektáž s cílem zlepšit vláhové poměry stanoviště a umožnit stromu lépe hospodařit s vodou," uvedl ředitel městské firmy pečující o zeleň Jozef Kasala.

Cena suvenýrů se pohybuje od 70 do 280 korun.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist