https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kraj-da-na-projekty-zlepsujici-zivotni-prostredi-17-milionu-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Moravskoslezský kraj dá na projekty zlepšující životní prostředí 17 milionů korun

27.12.2016 10:57 | OSTRAVA (ČTK)
Moravskoslezský kraj vyhlásil dva dotační programy na projekty pro zlepšení životního prostředí. Z rozpočtu na ně vyčlenil 17 milionů korun, řekla dnes ČTK mluvčí krajského úřadu Petra Špornová.
 

První program je určen hlavně na vodohospodářské stavby pro menší obce, které je nejsou schopny hradit ze svých rozpočtů a není na ně možné čerpat dotace. Připraveno pro ně bude celkem 15 milionů korun.

"Může jít například o výstavbu či rekonstrukci kanalizací, vodovodních sítí nebo úpraven pitné vody," uvedla náměstkyně hejtmana kraje pro životní prostředí a zemědělství Jarmila Uvírová (ANO). Žádosti o dotace bude možné podávat od 23. do 31. ledna 2017. Bližší informace k dotačnímu programu jsou uvedeny na elektronické úřední desce krajského úřadu v sekci Dotace.

Další dotační program je zaměřený na podporu aktivit v oblasti udržitelného rozvoje a peníze mohou zájemci získat například na projekty environmentální výchovy. Kraj má pro žadatele, kteří mohou o dotaci rovněž požádat od 23. do 31. ledna příštího roku, připraveny dva miliony korun.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist