https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kralovedvorska-zoo-otevre-brany-safari-8-kvetna
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Královédvorská ZOO otevře brány safari 8. května

2.5.2001 19:12 | DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM (ČIA)
Projížďky speciálně upraveným safaribusem začnou v Zoologické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem již 8. května. ČIA to sdělila ředitelka ZOO Dana Holečková s tím, že v současné době jsou zvířata umísťována do výběhů.
 

"Ve výbězích v safari bude umístěno zhruba 100 kopytníků a asi 50 ptáků," řekla ČIA Holečková. Návštěvníci tak mohou na 27 hektarech spatřit z projíždějících speciálně upravených autobusů volně pobíhající antilopy, pakoně a mnoho dalších afrických kopytníků, v potocích a jezírkách jsou pelikáni, kachny a jiní ptáci.

Safari, které je největší atrakcí Zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem, je otevřeno v závislosti na počasí až do podzimních měsíců. V průběhu prázdnin je pak navíc jeho provoz rozšířen i o noční projížďky.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist